Základy organického hnojení Outdoor.

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 201
Základy organického hnojení Outdoor.

Detailní popis produktu

Základy organického hnojení Outdoor. 
Jah bless pěstiteli či pěstitelko, dnes bych vám rád představil úplný organický základ který ti zaručí velkou a hlavně velmi chutnou sklizeň po které zbyde bílí popel, který je známkou nechemické trávy. Tento návod je pro outdoor ale základní struktura platí i pro pěstování indoor. 

Jdeme na to, rostliny rostou zajisté rychleji a lépe pokud že použijete hnojiva, avšak pozor musíme vědět ve které fázi použit určité hnojivo, rostlina má 7 vývojových stupňů. 

1. Semenáček 

2. Sazenice malá 

3. Sazenice velká 

4. Přepnutí na květ 

5. Květ od 4 týdne 

6. Květ od 6 týdne 

7. Květ od 8 týdne 

  

1. Semenáček 

Pokud že použijete hnojiva a nebo silně předhnojený substrát na první 4 týdny života rostliny. Z nejvěší pravděpodobností rostlina poroste velmi pomalu, či vůbec nevyleze z hlíny.  Na první 2 týdny bych doporučil opravdu zalévat jen odstátou vodou jednou týdně, použít nepředhnojený substrát, rostlině na první 4 týdny stačí pouze voda. Pokud že ovšem chcete růst rostliny uspíšit můžete po 2 týdnech 2x týdně zalít trochu pivem, či hnojivem z vařených banánů a samozřejmě melasový čaj. Růst rostliny se prudce zrychlí, červené banánové hnojivo mladé rostliny absolutně milují neškodí jim, přehnojení nehrozí ale přehánět to stejnak nemusíte, s hnojivy méně znamená více. Hnojiva dávkujte po lžičkách.  

  

2. Sazenice malá 

V tomto stádiu už máte malou rostlinku, která si pořád vystačí s banánovým hnojivem, pivem a melasovým čajem. Pro rychlý nárůst kořenů můžete přidat guáno, které si nasbíráte v jeskyni nebo koupíte od firmy Guanolong stojí asi 350 Kč. Trochu hnojiva promícháte s hlínou kolem kytky a zalijete odstátou vodou, guano vydrží na 4 týdny, pomůže bohatému kořenovému systému. 

  

3. Sazenice velká 

V této fázi asi po 8 týdnech už máš velkou kytku která je už venku a nebo se tam chystá, v tomto stádiu pořád používáš banánové hnojivo obohacené o hnojivo z uvařených mořských řas, které je velmi silné, dávkujte pomalu. V tomto stádiu pokud jsme nepoužili guáno použijeme absolutní zázrak a to je kořenové tonikum které si vyrobíte zdarma doma (návod na toto hnojivo je v organickém lexikonu který vyjde již brzo.) Samozřejmě kořenové tonikum a guáno je něco navíc, kytka poroste dobře i bez toho. Při venkovním pěstování tato fáze může trvat celkem dlouho. 

  

4. Přepnutí na květ 

Den se zkrátil na 12 hodin a kytka se přepne na květ. Teď je čas použít růstový stimulátor plný nitrogenu a to je hnojivo z kopřiv, kytka po přepnutí na květ začne rapidně růst a k tomu potřebuje dostatek živin. Dávejte kopřivové hnojivo jednou týdně a to až do konce 4 týdne květu Pozor kopřivové hnojivo ředte 1ku10 může kytku spálit pokud se vám opravu hnojivo povede. V tomto stádiu můžete rostlinu stimulovat i tak že ke každé rostlině zakopete 3 banány 10-20 cm pod zem. Banány přitáhnou žížaly a další organický život, někdy půda kolem banánů začne jako plesnivět bílou plísní, toto je naprosto v pořádku toto je mikozní systém prospěšný pro rostlinu. Také můžete kolem kytky rozházet trochu kompostu bohatého na živiny.  

  

5. Květ od 4 týdne 

Teď je čas soustředit se na květ, v tomto stádiu musíte přidat hnojivo z ptačích exkrementů, doporučuji kachny nebo slepice, pokud že jediné dostupné co máte jsou holubí exkrementy použijte holubí exkrementy. Jednou týdně přidáte rozředěné fermentované hnojivo pro bohatý květ. Melasový čaj je samozřejmostí, jednou za 3 dny můžete rostliny postříkat čerstvým pivem. POZOR staré pivo 14 dní a déle rostliny naopak spálí, pivo musí být vždy max 4 dny staré. Můžete opět použít guano abyste nemusely někde špachtlí cpát holubí trus do petky.  Promýchejte jedno deci guana s horní vrstvou půdy a ste ok. 

  

6. Květ od 6 týdne 

Teď ještě jednou použijeme naposledy hnojivo z ptačích exkrementů. A od dalšího týdne začneme hnojit speciálním melasovým čajem na květ, který zaručí tvrdé palice plné pryskyřice. V tomto týdnu také začneme sypat kokosový cukr kolem kytky a lét trochu olivového oleje, který zvýší produkci pryskyřice. 

  

7. Květ od 8 týdne 

Od tohoto týdne zaléváme pouze vodou aby měla rostlina čas vstřebat všechny živiny která měla uskladněné v listech. Nedáváme žádný postřik. Palice jsou sice velké ale teprve se v nich tvoří hmota, sklizením trávy moc brzo budou palice řídké, vše chce svůj čas, můžete sklidit a sušit malou paličku průběžně a budete přesně vědět jak je na tom rostlina s produkcí pryskyřice.  

Poznámky: 

1. Pokud že rostlina neroste nebo žloutne je dobré jí jednou za 2 dny polít a zalít pivem. Pokud že rostlina trpí nějakou nemocí a vy ji polijete či postříkáte pivem, rostlina se vzpamatuje a nemocný list se sám zkroutí uschne a odpadne. 

2. V případě napadení rostliny sviluškami je pivo také dobré, vytvoří na rostlině ochranný film a svilušky umřou. 

3. Pokud že vám vzniknou v půdě nematodi, neboli malý živočichové prospěšní pro rozklad organického materiálu, v případě že je rostlina napadena sviluškami, nematodi začnou rostlinu bránit tím že na rostlinu vylezou a začnou svilušky požírat.  

4. Pokud že dáte do půdy organický materiál během 4 týdnů se půda zaplní žížalami a nematody který tento materiál rozloží, půda začne černat a zkvalitňovat se. Bude plná přírodních prvků půda bohatá na živiny. 

 

Pokud se ti článek líbí dej koupit za 19 kč, Díky Viktor Dufka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: