9) Melasový čaj

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 186
9) Melasový čaj

Detailní popis produktu

Toto hnojivo se nazývá Melasový čaj. Používá se v růstu k aktivaci mikrobiologického života v půdě a v květu k bohatému kvetení a velkému výnosu, plus toto hnojivo udržuje kytku zdravou a odolnou prosti škůdcům.

V růstu bych doporučil aplikovat jednou za 14 dní a ve fázi květu klidně jednou za 3 dny, kdy by směs měla být silnější a obohacena o další věci.

Základní Melasový čaj se připravuje tak, že dáte do kýblu nebo petky, 24 hodin odstátou vodu, na 2 litry vody, plus přidáte polévkovou lžíci melasy a hrst hlíny z květináče Hrst hlíny z květináče protože bakterie které už jsou přítomné v půdě, se ještě více rozmnoží v melase a začnou jí rozkládat na základní prvky, které potom rostlina přetvoří na jednoduché cukry, ze kterých začne tvořit palice. Kytky sice potřebují cukr k tvorbě palic, avšak rostliny nejsou schopné přijímat cukr přímo. Proto nastoupí do akce mikro život, který začne rozkládat cukry na základní prvky, které následně může rostlina přijmout. Dále potom celou směs rozmíchejte a přidejte do ní vzduchování s kamenem a nechte bublat minimálně 24 hodin. můžete nechat bublat i 3 dny pokud že máte na hnojivo čas. Po 24 hodinách je hnojivo připravené k aplikaci, přeceďte hnojivo přes síto pro lepší aplikaci, avšak není nutné.

Melasa má v sobě všechny základní prvky minerály a vitamíny které rostlina potřebuje k tvorbě palic. Proto je Melasový čaj jedno ze základních hnojiv které by měl každý seriózní pěstitel umět vyrobit.

Dávkování. Pokud že budete melasovým čajem hnojit jednou za týden nebo jednou za 14 dní, můžete ho ředit 1-1 s vodou. Pokud že chcete aplikovat hnojivo pomalu, každé 3 dny, dejte 0,2 litru hnojiva na 1 litr vody. Pokud že zahnojíte hnojivem 3x za sebou, vynechte hnojní následující 4 dny.

 Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: