8) Kopřivové hnojivo

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 180
8) Kopřivové hnojivo

Detailní popis produktu

Teď vás naučím jak si vyrobit kopřivové hnojivo které je bohaté na N-Dusík, tím pomáhá rostlinám k rapidnímu růstu. Toto hnojivo lze použít od 3 týdnu růstu a i během celé květové fáze.

Do pet lahve velikost 0,5 litru nebo 2,0 litry na tom opravdu nezáleží, na čem opravdu záleží je kolik hnojiva potřebujete vy. Je lepší udělat hnojiva méně aby se rychle spotřebovalo a poté vyrobit hnojivo nové.

Návod je velmi jednoduchý do 0,5 litrové pet lahve dáte půl malého hrnku drcené sušené kopřivy, lze použít i čerstvou kopřivu, směs zalejte do tři čtvrtě odstátou vodou 24 hodin, PH upravovat nemusíte. Potom necháte pootevřenou lahev někde venku nebo doma zavřenou v kýblu 7 dní a driják je hotov, při této metodě avšak vznikají bakterie které jsou anaerobní a proto vytváří smrad. Proto se jdeme podívat na druhou metodu vaření za studena kde není žádný smrad.

Metoda číslo 2. Do 0,5 litrové pet lahve dáte půl hrnku sušené kopřivy, dolejete do tři čtvrtě vodou a do směsi dáte hadičku které je napojená na vzduchování kterým se vhání kyslík rybičkám v akváriu. Udělejte dírku do víčka a veďte hadičku touto dírkou. Takto necháte probublávat směs s kopřivami 4 dny, po čtyřech dnech, když si přičichnete k flašce, měly by jste cítit slabě rybí zápach, to znamená že směs je hotová, přeceďte směs do čisté petky. Kopřivy zahrabte 3 cm do hlíny do květináče a hnojivo uchovávejte v zavřené lahvi v ledničce. Při této metodě vaření za studena díky působení kyslíku vznikají ve směsi aerobní bakterie které jsou pro rostliny blahodárné, poznáte je tak že nesmrdí. 

        Hnojivo má jemně zelenou barvu, avšak za pár dní v lednici zhnědne. Vůbec ničemu to nevadí. 

Toto hnojivo řeďte 10 ML na 1 litr vody, 10 ml je jedna celá malá stříkačka, doporučuji pořídit.

Tímto hnojivem můžete hnojit jednou za 3 dny.

 Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: