6) Přepínáme na 12-12

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 192
6) Přepínáme na 12-12

Detailní popis produktu

Po přepnutí rostliny na květovou fázi 12/12 začne rapidní růst který bude trvat zhruba 14 dní. Je dobré svítit na rostlinu celým spektrem a to z důvodů že pokud má rostlina bílé světlo v květové fázi nedělá tak velké prostory mezi jednotlivými větvemi.

Před přepnutím na 12 /12 je dobré natáhnout síť aby jste do ní palice mohly zaplétat. Já osobně dávám přednost ohýbacím kolénkům a to z důvodu že pokud rostlinu zapletu do sítě už s ní nemůžu nijak manipulovat otočit jí nebo z pěstírny vyndat.

První 2 týdny po přepnutí rostlina potřebuje velké dávky nitrogenu a vetší dávky fosforu, draslíku, železa a dalších prvků nezbytných pro utvoření květu. V této fázi přejdeme z nitrogenu který jsme kytkám dávaly ve formě organického kopřivového hnojiva, na nitrogen který je v organickém hnojivu z ptačích hoven, ano čteš dobře. Více v článku o hnojivu.

Kromě hnojiva z ptačích exkrementů použijeme větší dávky melasy a kokosového cukru + speciálního smothie který je potřeba ke správnému živení organického života v půdě. V této fázi budeme dále používat také lidskou moč, všechny údaje o hnojivech budou v tabulce. Dále pak potřebujeme jedno hnojivo, které bude vyživovat palice a rozhoduje o jejich tvrdosti. Toto hnojivo je zatím tajné, nikdy jsem o něm doposud nemluvil.

V prvním měsíci po přepnutí kytka rapidně naroste na svém objemu zvětší se 2x až 3x záleží na tom jakou máte genetiku. Toto je nutné vědět ke správnému načasování přepnutí aby kytka v pěstírně nepřerostla a nedostala se tak nebezpečně blízko ke zdroji světla.

Pokud že mají květiny problém s nastartováním květové fáze, dejte 2 lžičky melasy na půl litr vody a rostlinu touto směsí zalejte. Skuste zvýšit dávky hnojiva z ptačích exkrementů ale ještě před tím než toto všechno uděláte, vlezte si do své pěstební místnosti či stanu a zkontrolujte zda tam někudy nevniká světlo.

Pamatujte Kokosovým cukrem ani melasou se rostliny přehnojit nedají avšak hnojivem z ptačích hoven můžete rostliny zabít s tím je třeba velmi opatrně zacházet, vždy aplikujte pouze velmi malé množství hnojiva naředěného dostatečně v odstáté vodě. Každé hnojivo je jinak silné dejte čajovou lžičku na 2 litry vody zalejte trochu rostlinu, pozorujte listy. Listy vám vždy spolehlivě řeknou jestli je hnojiva moc nebo málo. Pokud že se začnou listy kroutit či schnout hnojiva je moc. Pokud kytka po zahnojení neprokáže žádný růst hnojiva je málo, pokud kytka správně roste a má dobrou barvu namíchaly jste směs akorát, někam si svojí tajnou formuli napříště ať víte napříště správný poměr.

 Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: