4) Přesazení do 10L organického květináče

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 174
4) Přesazení do 10L organického květináče

Detailní popis produktu

Rostlina má za sebou už 4 týdny v malém květináči a je načase jí přesadit. Rostlina má pravděpodobně 4 patra a ty přemýšlíš kdy ji zastřihnout, zadrž schovej si nůžky, na zastřihávání ještě není čas.

Vyhlub diru v kýblu a dej do ní malý květináč jestli je díra dost velká. Poklep jemně na malý květináč a rostlina by měla vyklouznout i s hlínou. Pokud se tak neděje prostě poklep víc. Po tom co rostlina vypadne i s hlínou vlož jí do velkého květináče a hlinu kolem ní utlač. Potom rostlinu zalij litrem a půl odstáte vody a dej ji pod světlo. Přesazovat by se mely rostliny nejlépe na večer nebo časně z rána tedy po vypnutí lapmy nebo před zapnutím lampy a to z toho důvodu aby rostlina měla co nejméně stresu. I když já jsem toto většinou prováděl odpoledne a nic se nestalo se mi zdá.

Po zalití litrem a půl rostlina nebude potřebovat vodu pár dní a proto po prvním zalití po přesazení rostlinu nezalevej klidně 4-5 dní.

To jestli rostlina potřebuje zalít poznáš tak že zvedneš květináč a potěžkáž ho. Pokud je květináč výrazně lehčí rostlina potřebuje zalít. Jinak novou rostinu zalevej tak jednou za 3 dny půl litrem vody, později až rostina povyroste objem vody zvíšíš.

S tím jak budeš pěstovat, sám poznáš na rostlině kdy potřebuje zalét a kdy ne. Rostlina ti vždy řekne jestli se jí daří jestlí jí něco vadí, pozoruj listy ty k tobě mluví. Časem se vše naučíš vnímat.

Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: