3) Namíchání substrátu a první 4 týdny rostliny.

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 171
3) Namíchání substrátu a první 4 týdny rostliny.

Detailní popis produktu

Dalo by se říci že tráva je vlastně plevel který vyroste všude ale to neznamená že vezmete prostě nějakou hlínu dáte do ní semínka a pěstujeme. K dosažení nejlepších výsledků je třeba namíchat správnou kombinaci dobrých věcí. Substrát který míchám já vypadá asi takto.

Do kýblu jsem namíchal substrát na pelargonie + mech + žížalí kompost + bláto z řeky + kousky dřeva. Nejvíc bylo substrátu na pelargonie asi 50%, pak následoval mech a ostatní věci, kterých je lepší dát méně než více. Speciálně žížalího kompostu který je velmi silný a u vyšší dávky hrozí přehnojení. Dále jsem pak do namíchané směsi přidal nasekané celé banány a slupky od banánů a další rostlinný odpad jako skořápky od vajíček, zbytky ovoce a zeleniny. Tento organický materiál bude sloužit jako potrava pro mikroby které jí začnou rozkládat na základní prvky kterými se bude živit rostlina. Je lepší takto půdu připravit měsíc až dva před pěstováním kytek aby měly bakterie a mikroby čas organický materiál rozložit a rostlina se jím hned po vysazení může živit.

Po namíchání substrátu vás čeká důležité zalití vodou na 10 litrový květináč je třeba dát půl deci své ranní moči na litr a půl odstáté vody. Tímto roztokem zalijete opatrně kýbl aby se voda vsákla všude, přiklopíte víkem a za měsíc až dva je kýbl připraven přijmout rostlinu.

Takto připravená půda je skvělý základ pro pěstování, už jen z toho důvodu že rostlina se nedá moc hnojit první 4 týdny. Rostlina je v první 4 týdny velmi náchylná na přehnojení, které může velmi zpomalit a v nějakých případech i zastavit růst až na měsíc a půl.

Když budete mít rostlinu v organickém materiálu na první měsíc stačí rostlinu jen a pouze zalévat buď filtrovanou a nebo odstátou vodou a to protože čerstvá voda v sobě má chlor a ten zabíjí organický život.

Pokud že si chcete rostlinu předpěstovat v menším květináči aby jste ušetřili nějaký ten čas než se rozloží banány a slupky. Použijte na semenáček substrát na pelargonie a rostlinu nehnojte ale zalévejte pouze vodou první 4 týdny protože substrát v sobě má už dost minerálů a ostatních prvků právě na první 4 týdny.

Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: