2) Klíčíme semínka

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 168
2) Klíčíme semínka

Detailní popis produktu

Klíčení semínek je první nejdůležitější hned po výběru semínek. Klíčení rozhodne o tom jestli ze semínka něco vyroste, prosím nepodceňujte klíčení. Možná právě v ruce držíte semínka za 1200 až 2500 Kč, je to asi 10 semen hádám a taky hádám že chceš aby byly ze všech velké šťavnaté orosené křoví palic. Takže nejlepší způsob je když namočíš semínka na 24 hodin do studené odstáté vody. Tímto se klíčení semínek rapidně urychlí. Po 24 hodinách dej semínka do misky kde je vata nebo kapesníček a trochu vody, je lepší méně než více.

Zavři misku a dej jí na ani né studené ani né moc teplé místo, pokojová teplota je ideální. Já osobně nechávám krabičku od sýru Philadelphia (ano používám pořád tu samou krabičku, jsem nějak podezřele věrný k věcem co používám) položenou na skříni, kde se mi zdá že je ideální teplota. Max do 3-5 dní by jsi měl vidět kořínky. Pak je načase přesadit semínka do hlíny která je vlhká.

Vyhlubte díru velkou asi dva centimetry a vložte semínko kořínkem dolu. Opatrně přikryjte hlínou a zalejte vlažnou odstátou vodou. Za dalších 2 až 5 dní by semínko mělo vylézt. Někdy jim to trvá i týden. No záleží jak se kterému semínku chce. Pokud že ale neuvidíte rostlinku zhruba do týdne semínko to nedalo, i to se někdy stává, sice výjimečně ale stává. 

Tak teď když víš jak nechat semínko vyklíčit jdeme se podívat jak se nejlíp postarat o malou rostlinku.

Pokud se ti článek líbil, podpoř mě a sponzoruj článek za 19 korun.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: