10) Jak je důležité vědět PH vody?

19 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 189
10) Jak je důležité vědět PH vody?

Detailní popis produktu

Jak je důležité vědět PH vody?

 

V tomto článku bych se chtěl věnovat důležitosti vědět jaké je PH vaší vody a to z jednoho velmi závažného důvodu. V případě že PH vody které dáváte kytkám není v hodnotě 5,5-6,5 vytváříte tím rostlinám značné problémy při vstřebávání živin. V případě že rostliny nemají PH které vyžadují nejsou schopny přijímat živiny z hnojiv a rostlina začne ukazovat na listech známky nedostatku například Hořčíku a Magnezia, tím že konce jejich listů začnou žloutnout, kroutit se a osychat, někdy dokonce i fialovět. Pěstitel si po chvíli všimne že s kytkami není něco v pořádku, prozkoumá listy a zjistí že kytka potřebuje více Magnezia, tak přidá Magnezium do další zálivky, ale rostlina opět jeví známky nedostatku Magnezia a pěstitel přidá více hnojiva a tím květinu odsoudí k bolestivé smrti na předávkování hnojivy.

Pěstitel sice dobře přišel nato že rostlina potřebuje Magnezium, ale nepřišel už nato, že rostlina nemůže přijmout magnezium, protože jí to nedovolí zásaditost půdy. Proto je nutno zkontrolovat PH vaší vody než jí nalijete do kytek. PH je kriticky důležitý faktor při pěstování trávy a žádný pěstitel by toto neměl rozhodně podceňovat. Proto si kupte třeba levný tekutý PH test, který pořídíte do 150 Kč v každém zverimexu a předejdete tím tak mnohým potenciálním problémům s rostlinami.

V České Republice a na Moravě máme vodu celkem dobrou. Stačí jí jen nechat 24 hodin odstát nebo probublat vzduchováním aby se z vody dostal chlor který je škodlivý jak pro lidi tak i pro rostliny. Potom stačí přidat a to bych nebyl Viktor Dufka abych nepoužíval nějakou organickou metodu která je levnější a lepší variantou než nějaká chemka. Takže trik udělá 2ml obyčejného octa na 1 litr vody a budete mít ideální PH. WOW, funguje to stejně jednoduše jako to zní, ocet cca 40 korun a máte litr PH mínus.

Kdyby jste naopak měly problém s kyselou vodou, není problém, Vezmete jedlou sodu dáte trošku do vody a PH hned stoupne, opět jedlá soda velmi levné a účinné řešení.

Měřte PH vody, pěstujte organicky, protože jednak pěstování je větší zábava když si vyrábíte vlastní hnojiva a za druhé víte co hulíte, což když používáte nějakou shitty chemku nevíte co v tom je. A věřte že jestli je kouření trávy škodlivé, tak se tomu děje jen v případě že tráva má v sobě chemické hnojiva a pesticidy, které přejdou při kouření do vašeho tělo. Kouření organické trávy je 100% v pohodě.

A nepřelévejte kytky, po tom se taky brzdí růst protože kořeny rostliny jsou utopené ve vodě a nemůžou dýchat.

 

Jah bless

Viktor Dufka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: